Majesty - Informacje

Okładka Majesty Gra Majesty: The Fantasy Kingdom Sim powstała w 2000 roku. Jest niezwykłym, a zarazem fantastycznym połączeniem gatunków takich jak: RTS, gra ekonomiczna oraz RPG. Głównym zadaniem stawianym przed graczem jest rozbudowa i dbanie o interesy królestwa. Kluczem do unikalności Majesty jest fakt, iż wcielamy się jedynie w postać władcy bez możliwości wydawania konkretnych poleceń poddanym. Żyją oni własnym życiem i tylko pieniądze mogą zmotywować ich do określonego działania. Dystrybucją w Polsce zajął się CD Projekt, który, jak to miał wtedy w zwyczaju, dokonał również bardzo profesjonalnej, pełnej polonizacji.

Blisko rok później miała miejsce światowa premiera dodatku zatytułowanego The Northern Expansion. Wniósł on wiele świeżości dzięki nowym questom, budowlom, bestiom itp. Z nieznanej przyczyny nie doczekał się niestety polskiego wydania, a cała rzesza polskich fanów musiała obejść się smakiem.

Przełom miał miejsce grudniu 2003 roku, kiedy to czasopismo CD-Action zamieściło Majesty GOLD na jednym ze swoich CD-ków. Szczęśliwi gracze wreszcie rozpoczęli wyprawę na mroźne tereny Ardanii...

Wymagania sprzętowe

  • Procesor: Pentium 200 MHz
  • Pamięć: 32 MB
  • Napęd: CD ROM x12
  • System operacyjny: Windows 98/Me/2000/XP

Produkcja i dystrybucja

 

Serwisy zrzeszone

Polecamy