Mając własny biznes często stajemy przed wyborem jaki smartfon do pracy wybrać. Jednak przy tak wielu modelach smartfonów do wyboru od teraz, w wielu mobilnych systemach operacyjnych, podjęcie decyzji, który smartfon jest najlepszy do tego zadania, może być trudne. Oto czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem smartfona, zwłaszcza jeśli chcesz go użyć przynajmniej częściowo, aby wykonać pracę.

Ilość opcji na rynku jest kosmicznie wielka, więc aby wybrać coś idealnego dla nas musimy zawęzić kryteria. Chociazby rozmiar ekranu - na zdjęciu trzy telefony z ekranami od 4 do 7 cali.
Obraz Photo Mix z Pixabay

Smartfon do pracy – najpierw stabilny operator

Na najbardziej podstawowym poziomie potrzebujesz telefonu komórkowego, który działa. Czyli możesz uzyskać niezawodny sygnał do wykonywania połączeń i dostęp do danych. Dlatego przede wszystkim powinieneś wybrać dostawcę usług komórkowych z przyzwoitym odbiorem danych i głosu, gdziekolwiek jesteś. Poniżej znajdują się rady, które powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze operatora:

 • Zasięg: sprawdź mapy zasięgu sieci komórkowej, aby upewnić się, że masz odpowiedni zasięg transmisji głosu i mobilnej łączności szerokopasmowej. Zarówno w twojej okolicy, jak i w miejscach, do których możesz się udać.
 • Możesz również sprawdzić bazę danych skarg użytkowników, pod kątem raportów użytkowników dotyczących lokalnego zasięgu bezprzewodowego (lub jego braku).
 • Jeśli musisz wykonywać połączenia międzynarodowe podczas podróży za pomocą telefonu komórkowego, wybierz operatora z dobrą ofertą roamingu.
 • Obsługa klienta: oceny i recenzje mogą pomóc w ocenie operatorów telefonii komórkowej na podstawie obsługi klienta i jakości połączeń.
 • Koszt: przy dość zaciętej konkurencji dla użytkowników mobilnych, koszty usług bezprzewodowych są podobne u wszystkich głównych dostawców. Gdy jeden operator obniża koszty, inni zwykle podążają za nim. Mimo to porównanie planów transmisji danych i połączeń głosowych obok siebie może się opłacić.

Smartfon do pracy – wsparcie dla biznesu

Kolejnym czynnikiem przy wyborze smartfona do pracy jest to, czy dział IT pracodawcy będzie obsługiwał twoje urządzenie osobiste. Zaletą wsparcia firmy jest to, że informatycy pracodawcy mogą pomóc w zdalnej konfiguracji i rozwiązywaniu problemów z łącznością z zasobami firmy. Takimi jak Microsoft Exchange Server do obsługi poczty e-mail, kontaktów i kalendarza. Jeśli głównie potrzebujesz telefonu komórkowego do łączenia się z zasobami firmy, najlepszym wyborem mogą być telefony BlackBerry i Windows Mobile. Te platformy mobilne są zdecydowanie najbardziej obsługiwane w przedsiębiorstwie. Oferując działom IT większą kontrolę i funkcje zorientowane na biznes. W porównaniu z bardziej zorientowanymi na konsumentów platformami Android i Apple iOS. Inne platformy smartfonów mają aplikacje, które mogą pomóc w konfigurowaniu połączeń z serwerem Exchange, uzyskiwaniu dostępu do zasobów zdalnych i nie tylko. Prawdopodobnie będziesz je instalować i rozwiązywać samodzielnie. Jeśli jednak prowadzisz firmę, która wiąże się z pracą w trudnych warunkach wybierz telefon pancerny.

Aplikacje mobilne

Mówiąc o aplikacjach, wszystkie platformy smartfonów oferują popularne aplikacje biurowe i biznesowe. Czyli takie, z których najprawdopodobniej będziesz korzystać, takie jak przeglądarki dokumentów i zarządzanie zadaniami. Możesz jednak skłaniać się ku jednej platformie zamiast drugiej, w zależności od innych potrzeb aplikacji:

 • Apple iOS to najlepszy wybór, jeśli chcesz najpierw uzyskać dostęp do aplikacji i jak największej ich liczby. Większość programistów priorytetowo traktuje tworzenie aplikacji na iPhone’a.
 • Windows Mobile zapewnia doskonałą integrację z oprogramowaniem Microsoft Outlook i Office na komputerach stacjonarnych.
 • Android to system z największą liczbą urządzeń, które mają dostęp do aplikacji na Androida i bardziej otwartą platformą. Możesz nawet stworzyć własną aplikację na Androida bez żadnej wiedzy programistycznej.
Obecnie biznes można prowadzić z każdego zakątka świata, więc dobrze sprawdzić, czy będziemy mieć pełen zasięg w naszej ulubionej kawiarni.
Obraz Free-Photos z Pixabay

Smartfon do pracy – cechy fizyczne

Oceniając konkretne modele smartfonów, zwróć uwagę na dwie funkcje, które mają największy wpływ na użytkowników biznesowych: jakość głosu i wprowadzanie z klawiatury. Jakość głosu ma kluczowe znaczenie dla profesjonalistów. Bez porządnego zestawu głośnomówiącego i możliwości wyraźnego słyszenia drugiej osoby korzystanie z telefonu komórkowego będzie bardziej przeszkodą w pracy niż pomocą. Jeśli tworzysz lub edytujesz dokumenty na telefonie, możesz preferować fizyczną klawiaturę, jak w telefonach dla serniorów. Taki wybór pomoże ci znacznie zawęzić opcje smartfona. Oczywiście wypróbuj klawiaturę (ekranową lub fizyczną), współczynnik kształtu i interfejs użytkownika dla dowolnego smartfona, który rozważasz, aby upewnić się, że wybierasz taki, który będzie dla ciebie najlepszy. Ciekawą opcją jest także ładowanie indukcyjne, które pozwala ładować telefon bezprzewodowo – bez plączących się kabli.

9 KOMENTARZE

 1. […] Seniorzy potrzebują różnych telefonów w różnych momentach życia z różnych powodów. Tata mógł pokochać swój mały ekran smartfona w 2014 roku, ale drżenie palca w dzisiejszych czasach może utrudnić trafienie we właściwe miejsce na ekranie. Dla niego idealnym rozwiązaniem może być uproszczenie ze smartfona na telefon z klawiaturą z dużymi, łatwymi do naciśnięcia przyciskami. Z drugiej strony, nawet ci niezłomni, którzy powiedzieli, że nigdy nie zrezygnują ze swoich telefonów z klawiaturą, mogą w końcu rozważyć dokonanie tego skoku teraz. Zwłaszcza gdy ich przyjaciele z łatwością wysyłają SMS-y i SnapChaty z przyjaciółmi i wnukami na ogromnych, jasnych ekranach HD. Dorzuć duże ikony, głośnik i inne fajne funkcje, takie jak pisanie głosowe, a nawet najbardziej oporni seniorzy mogą spojrzeć na nie przyjaznym wzrokiem. Jeśli nasz senior jest aktywny lub prowadzi własny biznes, można zawsze sprezentować mu smartfon do pracy. […]

 2. […] Kilka telefonów ma wbudowane ładowanie bezprzewodowe. Inne telefony wymagają wymiany tylnej obudowy. Są one zbudowane tak, aby pasowały do ​​konkretnych telefonów, więc upewnij się, że wybierasz właściwy.  Jeśli etui do ładowania bezprzewodowego nie jest dostępne dla twojego telefonu, możesz zamiast tego użyć uniwersalnego adaptera, umożliwiającego obsługę ładowania bezprzewodowego nawet znacznie starszym urządzeniom. Dzięki temu niezależnie od rodzaju możesz mieć telefon z ładowaniem indukcyjnym. Świetnie się to sprawdza zwłaszcza przy smartfonach do pracy. […]

 3. […] Jeśli chodzi o łatwość obsługi obu urządzeń, nie można zaprzeczyć, że zarówno interfejs iOS, jak i Android są łatwe w użyciu. Możesz mieć pewność, że nie będziesz mieć żadnych problemów z używaniem żadnego z nich. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę konfigurację ekranu głównego i ogólny wygląd ekranu głównego, być może równowaga przechyla się w stronę Androida. Ogólnie rzecz biorąc Samsungi zapewniają dużą kontrolę nad urządzeniem i dostarczanymi z nim aplikacjami. Możesz skonfigurować swoje urządzenie dokładnie tak, jak chcesz i być z nim elastycznym. Samsung lepiej sprawdzi się jako smartfon do pracy. […]

 4. […] Oprócz wygody (i po prostu fajności), istnieje kilka praktycznych powodów, dla których warto dokonywać płatności za pomocą urządzenia mobilnego. Bezpieczeństwo jest jednym z nich. Mobilne narzędzia płatnicze mogą zapewnić większe bezpieczeństwo niż tradycyjne karty z paskiem magnetycznym. Karty, które są podatne na skimming i naruszenia danych (chociaż ta korzyść maleje wraz z przejęciem kontroli przez karty chipowe i PIN). Ponadto, jeśli masz otwartych kilka kart, łatwiej jest wybrać metodę płatności, którą chcesz, bez konieczności noszenia ze sobą wielu kart. Istnieje kilka sposobów dokonywania płatności elektronicznych telefonem. Na przykład możesz chcieć wysłać pieniądze znajomym lub zapłacić kontrahentowi, który nie ma terminala płatniczego. Możesz też chcieć po prostu zbliżać telefon do terminala płatniczego. Idealne rozwiązanie, jeśli używasz smartfona do pracy. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here