Niepowtarzalne, eleganckie i stylowe wnętrze powinno łączyć kilka materiałów – świetnie komponują się ze sobą szkło, drewno czy kamień. Wysokiej jakości materiały pozwolą stworzyć wnętrze glamour. Podpowiadamy, jak je zestawiać, by być na bieżąco z wnętrzarskimi trendami.

Modne aranżacje łączące materiały jakości Premium

Szkło budowlane zyskuje coraz większą popularność, ale nie powinno się go stosować w nadmiarze. Można wykorzystać je w architekturze, by było praktycznie i nowocześnie. Szkło jest chętnie stosowane w budownictwie i aranżacjach wnętrze, gdyż świetnie współgra z wieloma innymi materiałami oraz dodaje wnętrzu elegancji.

Nie powinno jednak dominować, dlatego staraj się je łączyć z innymi elementami – jak m.in. blaty dębowe czy płyty wielkoformatowe z kamienia albo spieku kwarcowego. Takie połączenia dominują w aktualnych trendach i pozwalają stworzyć ciekawe i modne wnętrze, które pozostanie ponadczasowe.

Blaty kuchenne – szeroki wybór materiałów

Wybór blatu do kuchni jest wyzwaniem, gdyż wybór dostępnych materiałów jest naprawdę duży. Ogromną popularnością cieszą się m.in. blaty dębowe lub z drewna egzotycznego, ale także blaty z granitu lub spieku kwarcowego, a coraz większą popularność zyskują też blaty szklane. Tak, szkło hartowane ma kilkukrotnie większą wytrzymałość na uszkodzenia niż zwyczajne, dlatego można rozważyć też jego zakup.

Blat dębowy i szklane akcesoria

Pięknie prezentuje się m.in. blat kuchenny drewniany z dodatkami wykonanymi ze szkła, gdyż nie ogranicza ono przestrzeni. Jego transparentność sprawia, że jest często wykorzystywane przez projektantów wnętrz. Można z niego wykonać m.in. akcesoria kuchenne w dobrym stylu, które będą zdobić blat dębowy – jak misy na owoce, kieliszki czy filiżanki.

Łączenie materiałów klasy Premium – nowy trend w aranżacji

Każdy z nich ma szereg zalet, dlatego najlepiej nie ograniczać się do jednego materiału, lecz je łączyć. Do niedawna stawialiśmy głównie na jeden materiał wiodący – jak marmur czy drewno. Dzisiaj na topie jest umiejętne zestawianie ze sobą różnych produktów.

Jeśli wybierzesz blat kuchenny ze szkła budowlanego, wykorzystaj na przykład drewno do produkcji mebli kuchennych oraz jako produkt na podłogę. Łączenie wysokich jakości materiałów klasy Premium to jeden z aktualnie najważniejszych trendów wnętrzarskich.

Szkło, drewno, kamień czy stal mają mnóstwo zalet i są materiałami trwałymi, wytrzymałymi i dobrymi do wykorzystania podczas aranżowania mieszkania albo domu. Warto je ze sobą łączyć, by otrzymać niepowtarzalne efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here