Istnieje wiele powodów, dla których telefon wolno się ładuje. Od nawyków użytkowania po usterki systemu lub sprzęt – wszystko może się zdarzyć. Jeśli przydarzyło się to teraz, rozumiesz, jak może to być denerwujące i frustrujące. Podamy kilka powodów, dla których telefon ładuje się powoli, i jak możemy w następnej kolejności rozwiązać problem.

Długie ładowanie telefonu jest nużące, ale nieużywanie go w czasie ładowania znacznie je przyśpiesza.
Photo by Andreas Haslinger on Unsplash

Dlaczego telefon wolno się ładuje – przyczyny sprzętowe

Aktualizacja oprogramowania

Czy niedawno pobrałeś i zainstalowałeś nową aktualizację systemu na swoim urządzeniu z Androidem, tylko po to, aby zauważyć, że telefon ładuje się powoli lub nie ładuje się w ogóle? Dzieje się tak, ponieważ w oprogramowaniu jest usterka. Aktualizacje są wysyłane w celu zwiększenia wydajności smartfonów. Jednak podczas procesu instalacji mogą wystąpić błędy.

Złe akcesoria

Najczęstszym winowajcą w przypadku wolno ładującego się telefonu jest jego zestaw do ładowania. Może się zdarzyć, że kabel USB traci kontakt z powodu słabego złącza lub jest zużyty i nie działa już optymalnie. To samo dotyczy adaptera (głowicy ładującej), który mógł zostać uszkodzony przez skok napięcia powodujący jego awarię. Kiedy tak się stanie, po prostu weź kolejny kabel / adapter USB i przetestuj je za pomocą własnego urządzenia, aby dokładnie określić, skąd pochodzi usterka. Jeśli problemem jest zestaw do ładowania, kup nowy zestaw. Postaw na oryginalne akcesoria, używaj ich i obchodź się z nimi z najwyższą ostrożnością. Każde urządzenie mobilne jest dostarczane w opakowaniu z odpowiednią ładowarką, a inne urządzenia nie będą działać poprawnie. Dlatego upewnij się, że otrzymujesz produkt przeznaczony specjalnie dla twojego telefonu.

Słabe źródło zasilania

Miejsce podłączenia telefonu jest tak samo ważne, jak sposób, w jaki to robisz. Jeśli podłączysz swoje urządzenie z Androidem do komputera lub powerbanku, telefon ładuje się powoli. Zawsze podłączaj telefon do gniazdka ściennego – to najlepsza opcja.

Wadliwy port ładowania

Nie ma sposobu, żeby to wyjaśnić, ale to zła wiadomość. Port ładowania może być luźny i chwiejny lub mieć wygięte / złamane styki, które uniemożliwiają normalne działanie. Możesz rozwiązać ten problem, odwiedzając renomowane centrum napraw i wymienić cały port ładowania.

Dlaczego telefon wolno się ładuje: uszkodzona bateria

Sprawdź baterię swojego telefonu, najpierw skup się na jego wyglądzie. Czy wydaje się spuchnięta? Z napęczniałą baterią twój smartfon do pracy nie będzie ładował się szybko. Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest żywotność baterii. Jeśli naładujesz do 100% i rozładujesz się do połowy w krótkim czasie, zmiana tego akcesorium może rozwiązać problem z ładowaniem.

Dobrze dopasowana ładowarka - zgodna z modelem telefonu przyśpiesza ładowanie.
Photo by Homemade Media on Unsplash

Dlaczego telefon wolno się ładuje – inne przyczyny

Nawyki ładowania

Możesz być przyczyną tego problemu. Tak! Czy pozwalasz swojemu telefonowi ładować się spokojnie, czy używasz go w tym samym czasie? Na wszystko jest czas i zdecydowanie jesteś na złej drodze. Używanie i ładowanie smartfona jednocześnie obciąża baterię i port ładowania. Zawsze daj swojemu urządzeniu miejsce na doładowanie, wyłącz je lub włącz tryb samolotowy, aby przyspieszyć ładowanie. Pamiętaj by odłączyć ładowarkę, gdy telefon osiągnie 100% by nie doprowadzić do przegrzania telefonu.

Twój telefon jest stary

Mówię to z najlepszą intencją, proszę, rozważ zmianę swojego smartfona. Zużycie w godzinach nadliczbowych może spowodować spowolnienie telefonu. Rezultat nie może być taki sam, jak trzy lata temu. Nowe modele telefonów obsługują funkcję szybkiego ładowania. Jeśli nadal masz powtarzające się problemy z telefonem i rzadkie aktualizacje systemu. Czas na zmianę telefonu. Dowiedz się jak wybrać nowy telefon, by zdecydować o takim z lepszymi parametrami.

Aplikacje w tle

W czasie ładowania aplikacje działające w tle zjadają energię, którą dostarczasz. Zamknij je przed ładowaniem i sprawdź czy to rozwiąże problem. Możesz też dla pewności całkowicie wyłączyć telefon. Dzięki temu będzie on miał możliwość ładowania się bez zużycia energii. W ten sposób warto postąpić tuż przed wyjściem z domu. Ponieważ może nam to pozwolić naładować telefon do 50% w 30 minut zamiast do 25%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here