Prawdopodobnie nie myślisz zbyt wiele o procesie ładowania telefonu: podłącz kabel i odejdź, ale pewnego dnia okazuje się, że telefon się nie ładuje. Bateria twojego telefonu może odmówić ładowania z wielu powodów, nawet jeśli przysięgasz, że zrobiłeś wszystko dobrze. Na szczęście nie musisz od razu spieszyć się do centrum serwisowego, gdy tak się stanie. Oto kilka rozwiązań, które można wypróbować, jeśli telefon z Androidem się nie ładuje.

Telefon się nie ładuje: uruchom ponownie telefon

Często problemy ze smartfonem, takie jak ten, są spowodowane zawieszeniem się telefonu. Aby wykluczyć, że przyczyną jest tymczasowa usterka, pierwszym krokiem powinno być ponowne uruchomienie. Ponowne uruchomienie telefonu spowoduje wyłączenie wszystkich usług działających w tle. Odświeża to również podstawowe komponenty telefonu, na wypadek gdyby jeden z nich uległ awarii podczas wykonywania zadania. Aby szybko zrestartować telefon, po prostu przytrzymaj przycisk zasilania i dotknij opcji „uruchom ponownie”. Jeśli możliwości ładowania telefonu ponownie działają poprawnie po ponownym uruchomieniu, przejrzyj wszystkie aplikacje innych firm i odinstaluj te, którym nie ufasz.

Dobrze dopasowana ładowarka - zgodna z modelem telefonu przyśpiesza ładowanie.
Photo by Homemade Media on Unsplash

Telefon się nie ładuje: spróbuj naładować telefon w trybie awaryjnym

W następnym kroku spróbuj uruchomić telefon w trybie awaryjnym. Zasadniczo tryb bezpieczny to środowisko piaskownicy, które ogranicza twój telefon tylko do oprogramowania, z którym był pierwotnie dostarczony. Oznacza to, że żadne pobrane aplikacje innych firm nie będą działać w trybie awaryjnym. Jeśli możesz naładować telefon w trybie awaryjnym, wiesz na pewno, że winowajcą jest usługa innej firmy. Następnie uruchom ponownie telefon normalnie i sprawdź, czy ponownie się ładuje. Jeśli nie możesz rozwiązać problemu tą metodą, najskuteczniejszym rozwiązaniem jest przywrócenie ustawień fabrycznych.

Włącz system Android w trybie awaryjnym

Aby przejść do trybu awaryjnego na większości nowych urządzeń z Androidem, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania. W wyświetlonym monicie dotknij i przytrzymaj przycisk Wyłącz. Po zaakceptowaniu monitu telefon wkrótce uruchomi się ponownie w trybie awaryjnym. Aby wyjść z trybu awaryjnego, powtórz procedurę, wybierając opcję Uruchom ponownie. Ponieważ nie wszystkie skórki Androida działają w ten sam sposób, proces może wyglądać inaczej na twoim telefonie. Jeśli opisane tutaj czynności nie działają, spróbuj odwiedzić witrynę pomocy technicznej dla swojego urządzenia lub wyszukać w Google kombinację przycisków w trybie awaryjnym.

Przełącz na inny kabel / gniazdo / adapter

Problemy z ładowaniem telefonu mogą być spowodowane wadliwym akcesorium. Kabel może mieć luźny przewód, adapter mógł działać nieprawidłowo lub nawet gniazdo może nie przesyłać prądu prawidłowo. Dlatego należy próbować ładować za pomocą innego kabla, adaptera lub źródła zasilania. Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, czy kabel jest dobry, jest podłączenie telefonu do komputera przez USB. Podobne działania należy podjąć jeśli telefon ładuje się zbyt wolno.

Wyczyść port ładowania

Port ładowania jest bardzo wrażliwym elementem. Często zanieczyszczają go kurz i drobiny. Cząsteczki kurzu mogą szybko się gromadzić i utrudniać połączenie telefonu ze źródłem zasilania. Sprawdź port ładowania telefonu i jeśli zauważysz nagromadzenie brudu lub innego brudu, wyczyść go. Możesz to zrobić z łatwością, szorując go suchym bawełnianym wacikiem. Ponieważ jest trochę delikatny, należy podchodzić do niego delikatną ręką. Aby mieć lepszy wgląd, użyj latarki, aby w pełni sprawdzić obszar portu ładowania. Jeśli zauważysz, że w środku utknęły jakieś obce zanieczyszczenia, możesz przeprowadzić dokładniejsze czyszczenie za pomocą narzędzia do wyjmowania karty SIM lub wykałaczki. Po dokładnym wyczyszczeniu portu spróbuj naładować twój telefon ponownie.

Telefon się nie ładuje: upewnij się, że to nie jest błąd oprogramowania

Typowy błąd występujący w mobilnych systemach operacyjnych uniemożliwia wyświetlanie ikony ładowania po podłączeniu telefonu. Zainstalowanie aplikacji o nazwie Ampere pozwala sprawdzić, czy ten problem występuje w telefonie. Ampere pozwala sprawdzić, ile prądu rozładowuje lub ładuje twój telefon w danej chwili. Więc po podłączeniu go do źródła zasilania uruchom aplikację Ampere i jeśli zobaczysz, że telefon się ładuje, możesz swobodnie oddychać. Ponieważ przyczyną jest błąd oprogramowania, możesz albo poczekać na aktualizację systemu operacyjnego, albo spróbować twardego resetu, aby go naprawić.

Jeśli nie działa port ładowania wyjściem może być ładowarka indukcyjna.
Obraz Jessie J z Pixabay

Telefon się nie ładuje: odwiedź centrum serwisowe

Jeśli wszystko inne zawiedzie, ostatnią deską ratunku jest zbadanie telefonu przez profesjonalistę. Ponieważ żadna z powyższych technik nie przyniosła sukcesu, najprawdopodobniej wystąpiła awaria sprzętu. Jeśli że twój telefon jest nadal objęty gwarancją, nie musisz nic płacić za naprawę. W przeciwnym razie może być konieczne zapłacenie za wymianę portu ładowania. Jeśli jednak to nie pomogło sprawdź jak wybrać nowy telefon.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here