Baterie są dzisiaj jednym z najczęściej używanych produktów. Praktycznie każdy używany przez nas mechanizm jest zasilany za pomocą akumulatorów lub baterii. Ważną kwestią jest więc ich wydajność i żywotność. Oprócz doboru odpowiednich baterii jednorazowych, warto jest również zwrócić uwagę na odpowiednią dbałość o nie.

Niewłaściwe sposoby użytkowania będą skutkowały obniżeniem wydajności produktu, a co za tym idzie, planowana oszczędność w przypadku droższych zakupów może nie przynieść efektów. Wbrew pozorom, dość mała liczba użytkowników zwraca dzisiaj uwagę na takie rzeczy jak przechowywanie produktu czy odpowiednie zabezpieczenie pudełka.

Po pierwsze, należy skupić się na formie przechowywania baterii. Jeśli nie mamy zamiaru korzystać z zakupionych baterii w najbliższym czasie, dobrze jest zostawić je w oryginalnym opakowaniu. GP Batteries projektuje swoje pudełka w taki sposób, aby baterie jednorazowego użytku nie zostały uszkodzone przy transporcie czy przy przechowywaniu w sklepie. Jeśli wyjmiemy baterie z opakowania, ryzykujemy ich zawilgoceniem, co przynosi nieodwracalne szkody. Istnieje również wtedy możliwość zetknięcia się dwóch biegunów z innymi metalowymi przedmiotami, co może spowodować zwarcie. W obu wyżej wymienionych przypadkach baterie nie będą nadawały się do użytku.

Nierzadko można spotkać się ze stwierdzeniem, żeby przechowywać baterie w temperaturze pokojowej, w taki sposób, by nie wystawiać ich na działanie światła słonecznego. Natomiast Baterie GP są odporne na działanie zarówno wysokich, jak i niskich temperatur. Od -20 do 50 stopni Celsjusza można bezpiecznie z nich korzystać. Dobrze jest jednak nie stawiać baterii w miejscach, których temperatura bliska jest dolnej lub górnej granicy zalecanej przez producenta. W takiej sytuacji możliwe są szybsze samorozładowania baterii oraz spadek pojemności produktu.

Podsumowując, przy użytkowaniu produktów GP Batteries nie trzeba zwracać uwagi na temperaturę panującą na zewnątrz. Jednak warto zabezpieczyć nowe baterie poprzez odstawienie metalowych części, które znajdują się w pobliżu, a także zadbać o odpowiedni pojemnik, do którego nie dostanie się wilgoć. Dobrym sposobem, wspomnianym już wyżej, jest nie odpakowywanie produktu przed momentem, w którym będziemy chcieli go wykorzystać. Pozostałe zalecenia dotyczące proponowanych zabezpieczeń powinny znajdować się na oryginalnym pudełku baterii. Najniższe prawdopodobieństwo efektów negatywnego oddziaływania warunków na baterie jest suche środowisko w okolicach 15 stopni Celsjusza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here