Zastanawiasz się dlaczego telefon się grzeje? Jest kilka opcji. Wyższe temperatury oznaczają więcej zajęć na świeżym powietrzu. Są też szanse, że twój telefon prawdopodobnie będzie tuż obok ciebie podczas całej zabawy, robienia zdjęć lub dostarczania ścieżki dźwiękowej. Jednak czy wiesz jak tego uniknąć?

dlaczego telefon się grzeje? jest kilka opcji, jedną z nich jest zbyt intensywne używanie telefonu
Obraz Pexels z Pixabay

Dlaczego telefon się grzeje? – przyczyny

Temperatura wewnętrzna telefonu zależy od temperatury otoczenia. Jeśli telefon zbytnio się nagrzeje, mogą wystąpić problemy, takie jak rozładowanie baterii, wymuszone wyłączenie, a nawet całkowite uszkodzenie. Bez żartów, procesor telefonu może się stopić, jeśli osiągnie ekstremalne temperatury. Istnieje również szansa, że ​​telefon nie uruchomi się ponownie, jeśli został zmuszony do wyłączenia z powodu przegrzania. Telefon może się przegrzać z wielu powodów, które nie są związane z wysoką temperaturą na zewnątrz, a kilka z nich wiąże się z baterią. Czy masz kilka aplikacji działających w tle? Używasz telefonu do gier? Wiele aplikacji zużywa dużo baterii, co może ją szybko wyczerpać. W rezultacie nagrzewa się telefon. Innym problemem może być częstotliwość korzystania z telefonu. Jeśli ciągle korzystasz z telefonu, bateria telefonu działa w godzinach nadliczbowych, co podnosi jego temperaturę. Czy lubisz zostawiać telefon na ładowarce, nawet gdy jest naładowany w 100%? To też może być problem. Przeładowanie może spowodować przegrzanie urządzenia.

5 wskazówek, jak zapobiec przegrzaniu telefonu

Aby zabezpieczyć telefon przed przegrzaniem:

  • unikaj bezpośredniego światła słonecznego na telefon. Najłatwiejszym sposobem uniknięcia przegrzania jest ochrona telefonu przed słońcem. Twój telefon łapie światło i ciepło ze słońca i zatrzymuje je, tym bardziej, im dłużej pozostaje w słońcu i upale, tym bardziej się nagrzewa.
  • Wyłącz nieużywane aplikacje w telefonie. Otwarte, nieużywane aplikacje działające w tle powodują, że telefon pracuje ciężej, co z kolei powoduje jego nagrzewanie się. Rozwiązanie jest super proste – na przykład na iPhonie wystarczy dwukrotnie nacisnąć przycisk ekranu głównego i przesunąć aplikacje. Bonus: wydłuży to również żywotność baterii telefonu.
  • Unikaj zwiększania jasności ekranu. Podobnie jak w przypadku uruchamiania aplikacji w tle, zwiększenie jasności zmusi baterię do cięższej pracy i wytworzy więcej ciepła. Zamiast tego poszukaj osłony przeciwodblaskowej dla swojego urządzenia. To niedrogie rozwiązanie pomoże ci zobaczyć ekran w słońcu.
  • Przełącz telefon w tryb samolotowy. Tryb samolotowy pozwala nadal korzystać z podstawowych funkcji telefonu, ale wyłącza inne zbędne funkcje, które mogą mieć negatywny wpływ na baterię.
  • Zdejmij etui. Jeśli telefon się przegrzewa, etui nie pomaga. Zdjęcie etui sprawi, że otwory wentylacyjne telefonu będą w pełni wykonywać swoją pracę bez blokowania, co pozwoli telefonowi szybciej ostygnąć.
Trzymanie telefonu w łóżku może być przyczyną jego przegrzania.
Photo by David Grandmougin on Unsplash

Dlaczego telefon się grzeje – jak go ostudzić?

Oto 5 wskazówek, jak schłodzić telefon, gdy jest już gorący:

  • Dbaj o aktualność swoich aplikacji. Wiele aktualizacji aplikacji zawiera poprawki błędów, które mogą poprawić wydajność telefonu, co oznacza, że ​​będą zużywać mniej energii urządzenia. Ważne jest to szczególnie w telefonie dla dziecka czy telefonie dla seniora.
  • Oddziel swój telefon od innych technologii. Umieszczenie smartfona do pracy, tabletu i komputera razem w torbie sprawia, że ​​są one bardziej podatne na przegrzanie. Pomóż im zachować spokój, oddzielając je.
  • Wyrzuć niepotrzebne aplikacje. Jeśli twój telefon nadal się przegrzewa, możesz rozważyć liczbę niepotrzebnych elementów w telefonie, które mogą zwiększyć jego obciążenie – na przykład dzwonki, gry, tła lub aplikacje, których nigdy nie używasz.
  • Rozłóż swój telefon lub dmuchnij w niego. Może to zabrzmieć głupio, ale może pomóc wachlowanie telefonem lub dmuchanie w niego. Tak jak wachlowanie utrzymuje ciało w chłodzie, tak powiew może pomóc ochłodzić urządzenie, gdy robi się zbyt ciepłe.
  • Unikaj nagłych zmian temperatury. Możesz pokusić się o umieszczenie urządzenia przegrzewającego się w lodówce lub zamrażarce na minutę lub dwie, ale nie zalecamy tego. Narażanie telefonu na ekstremalne temperatury obciąża komponenty, a także naraża go na gromadzenie się wilgoci, co jest pewnym sposobem na uszkodzenie urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here