Niezależnie od roku i generacji sprzętu, zawsze pojawia się jedno pytanie: który telefon jest lepszy? Dziś rozważymy tę sprawę w przypadku telefonów Samsung i iPhonami. Być może moglibyśmy rzucić światło na obie strony i łatwiej będzie ci zdecydować w zależności od preferencji.

Telefon warto wybierać pod kątem tego, do czego będzie nam służył.
Obraz Ylanite Koppens z Pixabay

Który telefon jest lepszy: przegląd

Obsługa

Jeśli chodzi o łatwość obsługi obu urządzeń, nie można zaprzeczyć, że zarówno interfejs iOS, jak i Android są łatwe w użyciu. Możesz mieć pewność, że nie będziesz mieć żadnych problemów z używaniem żadnego z nich. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę konfigurację ekranu głównego i ogólny wygląd ekranu głównego, być może równowaga przechyla się w stronę Androida. Ogólnie rzecz biorąc Samsungi zapewniają dużą kontrolę nad urządzeniem i dostarczanymi z nim aplikacjami. Możesz skonfigurować swoje urządzenie dokładnie tak, jak chcesz i być z nim elastycznym. Samsung lepiej sprawdzi się jako smartfon do pracy.

Estetyka

Jeśli chodzi o wybór telefonu, warto wziąć pod uwagę jego wygląd, ponieważ, szczerze mówiąc, każdy kocha dobrą estetykę. We wszystkich przypadkach iPhone’y mają świetne projekty. Dzieje się tak, ponieważ producenci Apple produkują luksusowe telefony. W efekcie można się spodziewać, że kolejny iPhone będzie znacznie piękniejszy od poprzedniego. Jeśli chodzi o telefony Samsung, wiele z nich ma również niesamowite projekty. Na przykład Samsung S7 jest tak samo estetyczny jak iPhone 7 plus. Jednak nie zawsze tak jest, ponieważ producenci androidów również chcą estetyki. Jednak nie jest to ich głównym celem, jak w przypadku Apple. Nawet stary iPhone będzie nadawał się jako elegancki telefon dla dziecka.

Który telefon jest lepszy: cena

Cena obu urządzeń jest znacznie wyższa niż przeciętnego smartfona. Aby wybrać między tymi dwoma będziesz musiał być przygotowany na wydanie większej ilości gotówki. Na przykład, gdy iPhone X po raz pierwszy trafił na rynek, za iPhone X trzeba było zapłacić w zależności od wersji: 64GB – 4,979 zł lub 256GB – 5,729 zł. Jednak telefony Samsung mają ceny wahające się od umiarkowanie drogich do bardzo drogich, w zależności od tego, co otrzymujesz. Bardzo dobre telefony Samsung mogą kosztować 400 – 500zł. Jednak dla tych, które faktycznie mogą konkurować z iPhone’ami, musiałbyś naprawdę sięgnąć do kieszeni. Na przykład cena Samsunga Galaxy S21 5G wynosi 4099 zł, za Galaxy S21+ 5G zapłacimy 4999 zł, natomiast za S21 Ultra 5G 5749 zł. Spójrz tylko na to cena wyższa niż iPhone!

Systemy zamknięte i otwarte

Jedną z głównych różnic między androidami a iPhone’ami jest fakt, że Android jest oprogramowaniem typu open source, podczas gdy iPhone jest źródłem zamkniętym. Oznacza to, że w przypadku Androida różni programiści mogą ulepszyć system, a każdy programista może stworzyć aplikację na Androida, w przeciwieństwie do wysoce zastrzeżonego iPhone’a. Cokolwiek masz zamiar dostać, można dostać tylko przez AppStore, inaczej tego nie dostaniesz. Jest to środek bezpieczeństwa, który gwarantuje, że nie wszystko dostanie się na urządzenia Apple.

Bezpieczeństwo

iPhone jest bezpieczniejszy. Ma lepszy identyfikator dotykowy i znacznie lepszy identyfikator twarzy. Ponadto istnieje mniejsze ryzyko pobierania aplikacji ze złośliwym oprogramowaniem na iPhone’y niż w przypadku telefonów z systemem Android. Jednak telefony Samsung są również bardzo bezpieczne.

Żywotność baterii

Samsung ma tutaj przewagę. iPhone’y nie są dokładnie znane z dużej pojemności baterii. W związku z tym telefony Samsung działają dłużej i mogą nie wymagać ładowania tak często, jak iPhone’a.

Aparat

Jedno jest pewne, oba urządzenia oferują świetną jakość aparatu. Aparat Samsung ma kilka najważniejszych funkcji, takich jak tryb szerokokątny, tryb HDR przy słabym oświetleniu i optymalizator sceny, który dostosowuje ustawienia aparatu, aby uzyskać idealne ujęcie w zależności od obiektu. Jednak iPhone ma nieco lepsze funkcje aparatu, na przykład zdjęcia na żywo. Aparat iPhone’a wydaje się również bardziej idealny do przechwytywania aplikacji innych firm. Ogólnie rzecz biorąc, nie możesz się pomylić w tej sekcji. Którykolwiek wybierzesz, nadal da ci świetny wynik.

Który telefon jest lepszy: pamięć

iPhone’y zawsze miały problem z pamięcią masową, głównie z powodu faktu, że nie obsługują kart SD. Jednak zostało to ulepszone w przypadku iPhone’a 11 Pro, który ma pamięć wewnętrzną o pojemności 512 GB. To wciąż nie jest porównywalne z Samsung S10 w który ma do 512 GB pamięci wewnętrznej, a także obsługuje do 512 GB karty micro SD.

Wybierając sprzęt Apple jesteśmy w stanie połączyć wszystkie urządzenia w jedną sieć.
Obraz Ylanite Koppens z Pixabay

Urządzenia peryferyjne

To może nie wydawać się takie ważne, ale prawdopodobnie takie jest. Ludzie zazwyczaj łączą swoje telefony z innymi urządzeniami, na przykład laptopami. Wszystkie urządzenia z Androidem korzystają ze standardowych portów USB, więc zawsze możesz podłączyć telefon do zewnętrznych urządzeń. Jednak iPhone’y nie używają USB. W związku z tym potrzebne jest inne urządzenie zewnętrzne, które będzie łączyło się z zastrzeżonym portem. Jest to dodatkowy koszt, ponieważ kable USB są ogólnie tańsze niż kable Apple.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here