Niewiele dni pozostało do Świąt. Przygotowania już trwają. Niektórzy już nawet zakupili potrzebne prezenty. W tym powolnym ferworze przygotowań nie możemy zapomnieć o sobie. Znajdźmy chwilę czasu i wykonajmy modny manicure grudniowy. Oto kilka inspiracji, które możesz wykonać w domu, jak i u kosmetyczki.

Śnieżny czas

Choć za oknami śniegu nie wiele warto postawić na śnieżne akcenty na paznokciach. Śnieżynki, które widzimy w trendach na stałe wyparły renifery. Ten modny w 2019 roku wzór zastąpiliśmy powrotem do natury. Akcent płatków śniegu wydaje się bardzo skomplikowany, dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie: jak ozdobić paznokcie śnieżynkami? Oto prosty tutorial, który rozwieje wasze wątpliwości.

Do przygotowania świątecznych paznokci ze zdobieniem śnieżynki przydarzą się:

  • 2 lakiery w różnych kolorach np. beżowy – jako baza na płytkę oraz czerwony – na śnieżynki. Możemy wybrać inne kolory np. zbliżone do siebie. W przypadku wyboru lakieru na wykonywanie zdobień zaopatrz się w cienki pędzelek do lakieru. Ułatwi do wykonanie subtelnego zdobienia.
  1. Po pomalowaniu lakierem całej płytki paznokcia odczekaj aż lakier wyschnie.
  2. Na środku płytki namaluj linię pionową. Kreska nie może przebiegać do końca płytki. Najlepiej narysować linię do 3/4 długości.
  3. Następnie namaluj 2 skośne linie, które będą przypominać literę V.
  4. Na końcu kresek dorysuj dwie małe kreseczki, które będę tworzyć małą literę v.

Twój wzorek na paznokciach jest gotowy. Możesz go dodatkowo ozdobić np. małym diamencikiem na środku śnieżynki. Jeśli chcesz, aby Twoja śnieżynka się błyszczała lakierem w kolorze srebrnym przejedź po konturach śnieżynki. Pamiętaj, aby do tego celu kupić lakier z cienkim pędzelkiem.

Przeczytaj także: https://www.familie.pl/artykul/Kiedy-obciac-dziecku-wlosy-po-raz-pierwszy,15365,1.html

Bombki i światełka choinkowe

To najbardziej nietuzinkowe wzory na paznokciach w 2020 roku. Grudniowe trendy w zdobieniu paznokci zachęcają do odrzucenia klasycznej czerwieni na rzecz kolorowych brokatów i diamentów.

Wykonywanie światełek choinkowych jest niezwykle proste. Po nałożeniu lakieru na całą płytkę przystępujemy do rysowania łańcucha pod światełka. Czarnym lakierem z cienkim pędzelkiem dokonujemy rysowania linii o opływowym kształcie. Po wyschnięciu lakieru przystępujemy do naklejania małych diamentów po obu stronach czarnego łańcucha. Wzór jest gotowy.

W przypadku wykonywania bombek sprawa jest jeszcze prostsza. Po pomalowaniu płytki w beżowym kolorze możemy przystąpić od razu do wykonywania bombek. Gdy warstwa lakieru wyschnie top-couchem wykonujemy kropki, na których posypujemy brokat. Bombki choinkowe nadają się na imprezę karnawałową np. do stylizacji na domówkę.

Świąteczny profesjonalizm

Jeśli nie masz czasu na ćwiczenia w robieniu wzorów po świąteczne paznokcie wybierz się do kosmetyczki. Potraktuj to jako relaks przed świętami. Jeśli chcesz, aby świąteczne paznokcie u kosmetyczki byłym prawdziwym dziełem sztuki zdecyduj się na gałązki jemioły. Wzór ten wymaga dużo wprawy i doświadczenia, ale efekt finalny powali z nóg każdego – nawet Twojego wybranka.

Więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na https://www.moment.pl/l/paznokcie-2021-poznaj-najgoretsze-trendy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here