Wybór smartwatcha przypomina wybór smartfona, dlatego sprawdź jak wybrać smartwatch odpowiedni do swoich potrzeb. Ponieważ do wyboru jest niezliczona liczba modeli, ale na tym kończą się podobieństwa miedzy zegarkiem i telefonem. Niezależnie od tego, jaki telefon wybierzesz, będzie mógł wykonywać te same standardowe zadania – takie jak wykonywanie połączeń, wysyłanie SMS-ów i uruchamianie aplikacji – smartwatche oferują różnorodne funkcje, co sprawia, że ​​znalezienie właściwego jest jeszcze trudniejsze.

SmartBand to raczej podreczny opiekun niż zegarek
Photo by Kiran CK on Unsplash

Funkcje, których należy szukać

Aby smartwatch mógł być uważany za smartwatch, musi być w stanie określić czas – tyle wystarczy. Jest to jednak jedyna stała w dziedzinie, w której wybór cech i funkcji jest bardzo szeroki.

Jak wybrać smartwatch: mini telefon

Najwyższej klasy smartwatche od Apple, Samsunga i Fitbit to w zasadzie miniaturowe telefony, które owijają się wokół nadgarstka. Uruchamiają aplikacje, umożliwiają zdalne sterowanie smartfonem i są w stanie wykonywać zadania podobne do telefonu, takie jak śledzenie biegu po parku, przechowywanie muzyki, a nawet wykonywanie połączeń telefonicznych za pomocą małej karty SIM.

Opaski sportowe

Na następnym poziomie znajdziesz urządzenia, które w zasadzie są urządzeniami do monitorowania kondycji z wyświetlaczem: koncentrują się na rejestrowaniu kroków i innych czynnościach, traktując funkcje smartwatcha jako bonus. Te urządzenia mogą odliczać czas i czasami wyświetlać proste powiadomienia z telefonu, ale interakcje są ograniczone, co oznacza, że ​​większość zadań wymaga wyciągnięcia komórki. Chociaż mogą nie być tak wydajne, często kosztują znacznie mniej.

Zwykły zegarek

Inną kategorią, która pojawiła się w ciągu ostatnich kilku lat, jest tradycyjny, mechaniczny zegarek z kilkoma dodatkowymi cechami. Urządzenia te zazwyczaj zawierają funkcje, takie jak podstawowe liczenie kroków i być może również prosty system powiadomień. Otrzymasz styl i cenę normalnego zegarka, z dodatkiem odrobiny śledzenia sprawności. Takie zegarki najlepiej sprawdzają się jako smartwatch dla dziecka.

Jak wybrać smartwatch: na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od kategorii, do której się skłaniasz, sprawdź kilka kluczowych specyfikacji. Po pierwsze, czy zegarek współpracuje z telefonem (iOS lub Android). Innym jest czas działania baterii (zegarki mechaniczne są tu wciąż o wieki do przodu). Sprawdź także, czy zegarek ma żądane funkcje. Na przykład biegacze i entuzjaści sportu mogą chcieć poszukać samodzielnego odbiornika GPS. Umożliwi on urządzeniu nadgarstkowemu śledzenie twojej lokalizacji nawet wtedy, gdy nie jest połączone z telefonem. Pływacy, którzy chcą rejestrować swoje postępy, powinni wypatrywać wodoodpornych smartwatchów. Naprawdę zastanów się, co będzie dla ciebie najlepsze. Oczywiście forma i wygoda również powinny mieć wpływ na twoją decyzję. Jeśli będziesz nosić zegarek przez dłuższy czas, upewnij się, że jest wygodny. Więc odwiedź sklep detaliczny i wypróbuj kilka smartwatchy pod kątem rozmiaru lub sprawdź wybór recenzji online. Dzięki zdjęciom uzyskasz wyobrażenie o wyglądzie smartwatcha, a recenzje powinny pomóc ci znaleźć szczegółowe informacje o jego dotyku i wadze na nadgarstku.

Klasyczny zegarek mechaniczny z wyświetlaczem to najtańsza opcja.
Photo by Klim Musalimov on Unsplash

Jak wybrać smartwatch: krótkie wskazówki

  • Nie kupuj smartwatcha bez potwierdzenia, że ​​będzie działał z twoim smartfonem. Na przykład zegarki Apple działają tylko z iPhone’ami. Platforma Google Wear OS i zegarki Samsung Tizen będą działać zarówno z telefonami z Androidem, jak i iPhone’ami, ale z mniejszą liczbą funkcji niż w przypadku korzystania z nich na urządzeniach z Androidem.
  • Jeśli jesteś miłośnikiem fitnessu, wybierz zegarek z czujnikiem tętna i GPS (do śledzenia aktywności).
  • Zwróć uwagę na znamionową żywotność baterii podczas zakupów. Hybrydowe smartwatche, które wyglądają bardziej jak analogowe zegarki, mają zwykle najdłuższą żywotność baterii, ale nie mają ekranów dotykowych.
  • Sprawdź, czy zapięcie lub klamra paska zegarka jest łatwa w użyciu i łatwa do wymiany. Upewnij się również, że znalezienie opasek zamiennych jest dla ciebie łatwe.
  • Wybór aplikacji ma znaczenie, ale nie jest tak ważny jak zgodność, wygląd i inne funkcje. Szkoda, ze żaden z nich nie obsługuje jeszcze aplikacji do rozpoznawania muzyki.

2 KOMENTARZE

  1. […] Estetyka może nie być głównym celem dla rodzica, ale może być kluczowa dla dziecka. Młodsi użytkownicy wolą jaśniejsze kolory i być może postać z kreskówek na ekranie. W przypadku nastolatków odważne kolory nie są tym, co jest ważne. Chłopcy wybierają kolor czarny lub niebieski. Dziewczyny wybierają kolor czerwony, różowy lub żółty. Istnieje kilka popularnych opcji unisex, jak złoto i zieleń. Powinien przypominać smartwatch dla dorosłych. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here