Jeśli chcesz być bardziej aktywny fizycznie, podnosić codzienne liczbę kroków lub spalać więcej kalorii, aplikacja fitness może ci w tym pomóc. Przeszukaliśmy mnóstwo aplikacji fitness, aby przedstawić ci to, co najlepsze. W oparciu o użyteczność, projekt, oceny użytkowników, częstotliwość aktualizacji i ich zdolność do poruszania się. Aplikacje fitness często działają razem ze smartwatchami, dzieki czemu nie musisz zapisywać każdego treningu. 

Ćwiczenia dobrze wpływają na kondycję i samopoczucie człowieka.
Photo by Geert Pieters on Unsplash

Ćwiczenia zdrowotne – dlaczego są ważne?

Ćwiczenia to cudowne lekarstwo, na które wszyscy czekaliśmy. Jest darmowy, łatwy do rozpoczęcia, ma niewiele skutków ubocznych, gdy jest wykonywany prawidłowo i nie wymaga recepty. Gdyby ćwiczenia były lekiem, byłoby to najbardziej opłacalne lekarstwo wszechczasów. Aktywność fizyczna wiąże się z przytłaczającą liczbą korzyści, takich jak pomoc w utrzymaniu prawidłowej wagi, wzmocnienie serca, poprawa czynności płuc i zmniejszenie ryzyka choroby wieńcowej. Ponadto aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko depresji, zaburzeń funkcji poznawczych, cukrzycy i raka. Wytyczne dotyczące aktywności fizycznej zalecają co tydzień wykonywać co najmniej 150 minut ćwiczeń aerobowych o umiarkowanej intensywności. Chociaż niektóre korzyści można dostrzec już od 60 minut tygodniowo. Teraz możesz śledzić swoje postępy dzięki aplikacjom na telefon. Aplikacja fitness w połączeniu z aplikacją odchudzającą daje dodatkową motywację do utraty wagi!

Aplikacja fitness: RunKeeper

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

RunKeeper śledzi spacery, biegi i każdą inną aktywność fizyczną. Od zwykłego biegacza na 5 km po osoby przygotowujące się do maratonu. Ta aplikacja GPS może pochwalić się społecznością 50 milionów użytkowników i jest odpowiednia dla każdego. Możesz tworzyć, zapisywać i odkrywać nowe trasy za pomocą GPS, aby stymulować trening. Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest trening do wyścigu, utrata wagi, czy osiągnięcie określonego tempa, RunKeeper może pomóc ci zaplanować trasę. Pulpit nawigacyjny „Mój plan” zapewnia niestandardowe plany treningowe oparte na odpowiedziach na serię pytań lub dostępne są gotowe harmonogramy, które można wybrać. Dzięki RunKeeper łatwo utrzymać motywację. Możesz dołączać do wyzwań, aby zdobyć motywację, wygrywać nagrody za swoje treningi i dzielić się swoimi postępami ze znajomymi. Możesz także tworzyć własne wyzwania, zapraszać znajomych, aby do ciebie dołączyli, a także zachęcać i kibicować sobie nawzajem po drodze.

Aplikacja fitness: Strava

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Serwis Strava dąży do łączenia sportowców z całego świata, zapewniając inspirujące wrażenia bez niepotrzebnych postów, które można znaleźć w innych sieciach społecznościowych. Mówią, że możesz dołączyć do Strava, aby korzystać z możliwości śledzenia aplikacji, ale pozostaniesz ze względu na ich motywującą i konkurencyjną społeczność. Strava to nasz najlepszy wybór do treningów grupowych. Społeczność Strava obejmuje miliony rowerzystów, biegaczy, aktywnych poszukiwaczy przygód i profesjonalistów, którzy rejestrują ich aktywność. Śledzenie aktywności Strava zapewnia kluczowe statystyki, takie jak prędkość, tempo, dystans, uzyskana wysokość i spalone kalorie podczas i po treningu. Możesz porównywać swoje wyniki z innymi użytkownikami i łączyć się ze społecznością, a także udostępniać najciekawsze momenty swojej aktywności, historie i prezentować zdjęcia najlepszych momentów z biegu lub jazdy. Zachęty i motywację można uzyskać lub przekazać poprzez komentarze i pochwały. Odrobina przyjacielskiej rywalizacji może również zostać wprowadzona do treningu poprzez tabele rankingowe.

Aplikacja fitness: Sworkit

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Sworkit to prosta i konfigurowalna aplikacja do ćwiczeń, która została oceniona jako numer 1 pod względem jakości standardów ćwiczeń instruktażowych. Sworkit dostarczył ponad 40 milionów treningów osobom na każdym poziomie sprawności. Po wprowadzeniu danych osobowych możesz wybrać motywy i cele, aby każda sekunda się liczyła. Pulpit treningowy zawiera liczne ćwiczenia siły, cardio, jogi i rozciągania zademonstrowane przez trenera. Poszczególne ćwiczenia można wyświetlać za pomocą niestandardowego pulpitu nawigacyjnego, aby skompilować spersonalizowany trening.

Wybór aplikacji fitness to ni łatwe zajecie.
Photo by Mathilde Langevin on Unsplash

Aplikacja fitness: Zombie, run!

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Zombie, run! to wciągająca gra biegowa i przygoda audio. Po instalacji zostanie wyświetlona historia opisująca, że ​​jesteś biegaczem w drodze do jednego z ostatnich posterunków ludzkości pozostałych po epidemii zombie. Twoim zadaniem jest gromadzenie zapasów, ratowanie ocalałych i obrona ich domów. Biegając po parku, ścieżkami spacerowymi, a nawet biegając na bieżni, możesz uratować setki istnień i odkryć prawdę o apokalipsie zombie. Twoja misja i kanały muzyczne odtwarzane są przez słuchawki, a jeśli ścigają cię zombie, musisz przyspieszyć. Pierwsze cztery misje są darmowe, a co tydzień można odblokować nową misję. Aktualizacja do wersji Pro odblokowuje nieograniczony dostęp do ponad 260 misji i treningów interwałowych. Jeśli chcesz przyspieszyć bicie serca i poczuć przypływ adrenaliny, to jest to aplikacja dla ciebie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here