Listy rzeczy do zrobienia nie muszą być skomplikowane – wiele osób bez problemu korzysta z długopisu i kartki papieru, ale można zainstalować aplikacje z listami zadań, by śledzić swoje postępy.

Wykorzystaj w pełni swoją aplikacje z listami zadań

Dzięki zoptymalizowaniu robienia list z zadaniami do zrobienia można łatwo ustawić sobie cały swój harmonogram. Natomiast połączenie aplikacji mobilnej z dostępem z desktopa to marzenie każdej zorganizowanej osoby. Dzięki naszym poszukiwaniom oferujemy ci listę najlepszych aplikacji z listą zadań – musisz mieć jedną na swoim smartfonie do pracy!

Wiekszosć ludzi używa do planowania kartki i długopisu.
Photo by Glenn Carstens-Peters on Unsplash

Najlepsze aplikacje z listami zadań

Todoist równoważący moc i prostotę

Todoist nie jest najpotężniejszą listą zadań do wykonania. O to właśnie chodzi: ta aplikacja równoważy moc z prostotą i robi to, działając praktycznie na każdej istniejącej platformie. To mocny punkt sprzedaży – prawdopodobnie dlatego Todoist jest obecnie jedną z najpopularniejszych aplikacji, z ponad 10 milionami użytkowników. Dodawanie zadań jest szybkie na każdej platformie, częściowo dzięki przetwarzaniu języka naturalnego (typ „kup mleko poniedziałek”, a zadanie „kup mleko” zostanie dodane z ustawionym terminem na następny poniedziałek). Możesz umieścić nowe zadania w swojej „skrzynce odbiorczej”, a następnie przenieść je do odpowiednich projektów. możesz także ustawić terminy. Płatni użytkownicy mogą tworzyć niestandardowe filtry i etykiety, a także kilka podstawowych funkcji współpracy.

TickTick dla wbudowanych kalendarzy i timerów

TickTick to szybko rozwijająca się aplikacja z listą zadań, która oferuje szeroki wachlarz funkcji na prawie każdej platformie, jaką możesz sobie wyobrazić. Dodawanie zadań jest szybkie dzięki przetwarzaniu języka naturalnego. Istnieje również uniwersalny skrót klawiaturowy oferowany w wersjach na komputery stacjonarne oraz przypięte powiadomienia i widżety na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu można szybko dodać zadanie przed powrotem do tego, co robisz. Zadania można organizować za pomocą list, tagów i terminów, a nawet można dodawać podzadania do dowolnego zadania.

Microsoft To Do dla zaawansowanych użytkowników Microsoftu (i uchodźców Wunderlist)

W 2015 roku Microsoft kupił Wunderlist i skierował ten zespół do pracy nad nową aplikacją z listą zadań. Rezultatem tego jest Microsoft To Do, a DNA Wunderlist można znaleźć w całym projekcie. Główny interfejs jest przejrzysty i przyjazny, dodawanie zadań jest szybkie, ale pod powierzchnią jest dużo elastyczności.

Zadania Google jako aplikacje z listami zadań

Gmail i Kalendarz Google od dawna oferują zintegrowaną listę zadań, ale przez długi czas nie było możliwości uzyskania dostępu do tych zadań na telefonie komórkowym. Google Tasks to zmieniło, oferując wersję na Androida i iOS jako uzupełnienie wersji internetowej. Sama aplikacja jest spartańska. Dodawanie zadań jest szybkie, zwłaszcza jeśli i tak spędzasz dużo czasu w Gmailu, ale nie ma wielu ofert organizacyjnych. Są terminy, listy, podzadania i niewiele więcej. Nie jest to więc najbardziej solidna lista zadań, ale najlepsza aplikacja do zrobienia to taka, która jest zawsze przydatna. Jeśli jesteś typem osoby, która zawsze ma otwartego Gmaila na komputerze, żadna aplikacja nie jest poręczniejsza niż Lista zadań Google. Wersje mobilne sprawiają, że te zadania są dostępne w ruchu.

Żółte karteczki to najpopularniejsza opcja to - do list.
Photo by Kelly Sikkema on Unsplash

Co sprawia, że ​​aplikacje z listą zadań do zrobienia są tak dobre?

Jeśli chodzi o listy rzeczy do zrobienia, każdy ma inne kryteria. Pamiętaliśmy o tym, testując aplikacje i zauważyliśmy kilka funkcji, które sprawiły, że niektóre z nich zostały usunięte. Najlepsze aplikacje z listami rzeczy do zrobienia mają kilka wspólnych cech, które warto wziąć pod uwagę.

  • Dodawaj i organizuj zadania szybko. W idealnym przypadku zadanie jest dodawane i kategoryzowane za pomocą kilku dotknięć lub naciśnięć klawiszy.
  • Różne sposoby organizowania zadań. Tagi, listy, projekty i terminy są pomocne, a najlepsze aplikacje oferują co najmniej kilka takich kategorii.
  • Przypomnij o terminach. Powiadomienia, widżety, e-maile – najlepsze aplikacje pokazują, kiedy coś trzeba ukończyć.
  • Czyste interfejsy użytkownika. Dobrze zaprojektowane aplikacje do wykonania pasują do twojego przepływu pracy, dzięki czemu możesz wrócić do tego, co masz robić.
  • Synchronizuj między każdą używaną platformą. Które platformy będą zależeć od tego, z czego osobiście korzystasz, ale nie rozważaliśmy niczego, co nie synchronizuje się między komputerem a telefonem komórkowym.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here