Choć wydaje się to dziwne, warto powiedzieć, co mam na myśli, mówiąc  „aplikacja do robienia notatek”. Mam na myśli coś więcej niż zwykły edytor tekstu. Są ludzie, którzy przeklinają, używając Notatnika lub TextEdit, a następnie ręcznie organizując zapisywane pliki tekstowe. Zamiast tego mam na myśli aplikację, w której możesz szybko utworzyć notatkę, która zostanie automatycznie zapisana i zsynchronizowana z innymi urządzeniami.

Szybkie spożądzenie notatki to ważna opcja w trakcie pracy
Photo by freestocks on Unsplash

Aplikacja do robienia notatek – jaka powinna być?

Dobra aplikacja do robienia notatek powinna być szybka, tak jak aplikacja z listą zadań. Powinna szybko i dokładnie synchronizować notatki na wielu urządzeniach. Musi być dostępna bez względu na to, z jakiej platformy komputerowej korzystasz teraz lub na którą możesz się przełączyć w przyszłości. Powinien mieć błyskawiczne przeszukiwanie wszystkich twoich notatek. Nie powinno mieć zbyt wiele zagmatwanych funkcji – ale nie może też być tak proste, aby nie spełniało twoich potrzeb. Powinna chronić bezpieczeństwo i prywatność twoich notatek. Dobrze gdy jest też być niedroga, a nawet darmowa.

Najlepsza aplikacja do robienia notatek

Microsoft OneNote

To najlepsza aplikacja do notatek dla większości ludzi, ponieważ spełnia wszystkie najważniejsze wymagania. Jest niezawodny, dość szybki i działa w systemach Windows, Mac, iPad, iPhone, Android i w Internecie. Oferuje wiele różnych opcji formatowania tekstu i narzędzi do rysowania. A także „obcinacz do stron internetowych” do szybkiego dodawania notatek z przeglądanych witryn. Jest darmowa. Jedynym kosztem jest przechowywanie w chmurze, które uruchamia się, gdy przechowujesz więcej niż 5 GB – byłaby to gigantyczna liczba notatek tekstowych. Chociaż możesz to zrobić szybciej, jeśli dołączysz dużo obrazów. Połączenie funkcji, ceny i dostępności, które oferuje OneNote, jest prawie wyjątkowe, chociaż są też inne aplikacje, które są bliskie. To, co stawia OneNote na szczycie, to jakość jego aplikacji na różnych platformach oraz fakt, że nie ogranicza Cię on do synchronizowania notatek tylko z dwoma urządzeniami w ramach bezpłatnej warstwy. Posiada bardzo efektowne skanowanie dokumentów, pozwalające na wyodrębnienie tekstu nawet z bardzo długich dokumentów. Must have na każdym smartfonie do pracy.

Apple Note

Jeśli wszystkie posiadane telefony, komputery i tablety to iPady, najlepszą aplikacją do robienia notatek jest ta wbudowana w Apple: Apple Notes. W przeciwieństwie do niektórych innych domyślnych aplikacji Apple, takich jak Mail czy Kontakty, Apple Notes jest w pełni funkcjonalny, często aktualizowany i naprawdę przyjemny w użyciu. Dostępna jest również wersja internetowa, jeśli potrzebujesz jej od czasu do czasu. Apple Notes jest również bezpieczny, chroniony przez ten sam system, którego Apple używa do ochrony wszystkich zsynchronizowanych danych użytkownika. Nie jest tak dobry, jak powinien, w przenoszeniu danych – tj. eksportowaniu ich, jeśli chcesz ich użyć w innej aplikacji. A jeśli jesteś użytkownikiem systemu Android lub Windows, przechowywanie wszystkich informacji w Notatkach może później oznaczać ogromne kłopoty. Apple dołączyło do konsorcjum technologicznego, które obiecuje ułatwić importowanie i eksportowanie danych, ale jeszcze nie udostępniło narzędzi.

Inne aplikacje do robienia notatek

Google Keep

Dostępnych jest mnóstwo aplikacji do robienia notatek, a niektóre mogą działać lepiej dla twoich konkretnych potrzeb niż nasze podstawowe typy. Kiedyś Google Keep było najlepszą opcją, ale Keep po prostu nie ma zbyt wielu funkcji, których ludzie naprawdę potrzebują. Podczas gdy możesz przeszukiwać wszystkie swoje notatki, nie możesz wyszukiwać tekstu w jednej notatce, jak na ironię.

Evernote

Jest dobrą alternatywą dla OneNote. Odblokowanie pełnego zestawu funkcji kosztuje niewiele. Generalnie interfejs Evernote jest prostszy i bardziej intuicyjny. Evernote ma kilka okropnych funkcji, takich jak umieszczanie powiązanych artykułów pod notatkami. Miał też kilka lat trudnych pod względem ogólnej jakości aplikacji, więc robisz mały skok wiary, że firma poprawi sytuację w najbliższej przyszłości.

Miłośnicy Apple powinni wybierać wbudowaną apkę do notatek.
Photo by freestocks on Unsplash

Mało znane aplikacje

Istnieją inne w pełni wieloplatformowe aplikacje, a niektóre z nich są całkiem dobre. Simlpenote jest wyłącznie tekstowy i może wymagać pewnych ulepszeń w jego modelu bezpieczeństwa. Zoho Notebook działa trochę jak Google Keep, ale jego aplikacje komputerowe nie są świetne. Notion to świetna aplikacja do zarządzania projektami, ale całkiem zła aplikacja do robienia notatek.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here