Aplikacje odchudzające to programy, które można pobrać na urządzenie mobilne, umożliwiające łatwe i szybkie śledzenie nawyków związanych ze stylem życia, takich jak spożycie kalorii i ćwiczenia. Niektóre aplikacje mają dodatkowe funkcje, takie jak fora pomocy technicznej, skanery kodów kreskowych oraz możliwość synchronizacji z innymi aplikacjami lub urządzeniami dotyczącymi zdrowia i kondycji. Te funkcje mają na celu utrzymanie motywacji do osiągnięcia celu związanego z utratą wagi. Aplikacje odchudzające są nie tylko łatwe w użyciu, ale wiele z ich zalet jest popartych dowodami naukowymi. Kilka badań wykazało, że samokontrola może sprzyjać utracie wagi, zwiększając świadomość swoich nawyków i postępów. Wiele nowoczesnych aplikacji zapewnia również określone wsparcie dla osób przestrzegających diety keto, paleo i wegańskiej.

Dieta alternatywna to sposób żywienia według konkretnych, często restrykcyjnych wymogów.
Obraz Bernadette Wurzinger z Pixabay

Aplikacje odchudzające: Lose it! App

Lose it! to przyjazna dla użytkownika aplikacja do odchudzania skupiona na liczeniu kalorii i śledzeniu wagi. Poprzez analizę wagi, wieku i celów zdrowotnych. Generuje twoje codzienne zapotrzebowanie na kalorie i spersonalizowany plan odchudzania. Po ustaleniu planu możesz łatwo rejestrować spożycie żywności w aplikacji, która pobiera z szerokiej bazy danych ponad 33 milionów produktów spożywczych, produktów restauracyjnych i marek. Dodatkowo możesz użyć skanera kodów kreskowych aplikacji, aby dodać niektóre produkty do swojego dziennika. Otrzymasz także raporty dziennego i tygodniowego spożycia kalorii. Jeśli używasz aplikacji do śledzenia swojej wagi, przedstawi ona zmiany wagi na wykresie. Jedna funkcja, która sprawia, że ​​Lose It! różni się od wielu innych aplikacji odchudzających tym, że ma funkcję Snap It, która umożliwia śledzenie spożycia żywności i wielkości porcji po prostu przez robienie zdjęć posiłków.

Aplikacje odchudzające: MyFitnessPal

Liczenie kalorii może pomóc wielu osobom schudnąć. MyFitnessPal to popularna aplikacja, która integruje liczenie kalorii ze strategią wspomagania utraty wagi. MyFitnessPal oblicza twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Umożliwia też rejestrowanie tego, co jesz w ciągu dnia, z bazy danych zawierającej ponad 11 milionów różnych produktów spożywczych. Obejmuje to nawet wiele potraw restauracyjnych, które nie zawsze są łatwe do śledzenia. Po wprowadzeniu spożycia pokarmu MyFitnessPal dostarcza zestawienie kalorii i składników odżywczych, które spożyłeś w ciągu dnia. Aplikacja może generować kilka różnych raportów, w tym wykres kołowy, który zawiera przegląd całkowitego spożycia tłuszczu, węglowodanów i białka. MyFitnessPal ma również skaner kodów kreskowych, który ułatwia wprowadzanie informacji żywieniowych niektórych pakowanych produktów spożywczych. Możesz także śledzić swoją wagę i wyszukiwać zdrowe przepisy za pomocą MyFitnessPal.

Aplikacje odchudzające: Aplikacja Fitbit

Jednym z potencjalnych sposobów na zrzucenie kilogramów jest śledzenie nawyków ćwiczeń za pomocą urządzenia do monitorowania aktywności. Smartwatche Fitbit to urządzenia do noszenia, które mierzą poziom twojej aktywności przez cały dzień. Stanowią doskonałe źródło informacji, które pomogą Ci śledzić aktywność fizyczną. Fitbit może rejestrować liczbę wykonanych kroków, przebytych kilometrów i schodów, mierzy również tętno. Korzystanie z niego zapewnia dostęp do aplikacji Fitbit, w której synchronizowane są wszystkie informacje o Twojej aktywności fizycznej. Możesz także śledzić spożycie jedzenia i wody, nawyki dotyczące snu i cele związane z wagą. Ma również silne funkcje społecznościowe. Aplikacja umożliwia łączenie się ze znajomymi, którzy korzystają z Fitbit. Możesz z nimi uczestniczyć w różnych wyzwaniach i dzielić się swoimi postępami, jeśli chcesz. W zależności od typu posiadanego urządzenia Fitbit możesz ustawić alarmy jako przypomnienia o wstaniu i ćwiczeniach, wyśle ​​powiadomienia na twój telefon, informując Cię, jak blisko jesteś osiągnięcia swoich celów fitness na dany dzień.

Dobrej jakości smartwatch dla dziecka to inwestycja w jego bezpieczeństwo.
Photo by Brandon Romanchuk on Unsplash

Aplikacje odchudzające: MyNetDiary

MyNetDiary to przyjazny dla użytkownika licznik kalorii. Oferuje szereg funkcji, które pomagają ludziom schudnąć i zachować zdrowie. Dzięki spersonalizowanemu dziennemu budżetowi kalorii pomaga śledzić liczbę kalorii, odżywianie i utratę wagi. MyNetDiary zawiera bazę danych ponad 845 000 zweryfikowanych produktów spożywczych, ale jeśli uwzględnisz produkty dodane przez użytkowników, możesz uzyskać dane na temat ponad 1 miliona produktów. Zawiera również dane dotyczące ponad 45 składników odżywczych. Aplikacja udostępnia raporty, wykresy i statystyki, które pomagają wizualizować posiłki, składniki odżywcze i kalorie. Oferuje również skaner kodów kreskowych do łatwego rejestrowania zapakowanej żywności w trakcie jej spożywania. MyNetDiary oferuje również aplikację Diabetes Tracker, która pomaga osobom z cukrzycą śledzić objawy, leki, odżywianie, ćwiczenia i poziom glukozy we krwi.

 

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here