Aplikacje do rozpoznawania muzyki, mogą wydawać się zbędną zabawką, ale.. Czy byłeś kiedyś w takiej sytuacji, w której słyszysz kojącą piosenkę w radiu i zanim zdążyłeś zapamiętać jej nazwę… odeszła? Możesz nie przypomnieć sobie tekstu, a na pewno nie znasz wykonawcy. Zasadniczo jesteś u kresu. Jak więc rozpoznajesz tę piosenkę? Na szczęście na urządzenia z Androidem dostępne są aplikacje do wyszukiwania utworów, które mogą pomóc w identyfikowaniu utworów po prostu nucąc do wbudowanego mikrofonu smartfona. Aplikacje do rozpoznawania utworów, czyli aplikacje Music ID, gromadzą głównie próbki słuchanej muzyki i porównują dźwiękowy odcisk palca z ogromną internetową bazą danych piosenek.

Aplikacje do rozpoznawania muzyki: Shazam

Być może słyszałeś, jak ludzie mówią: „Shazaamuj tę piosenkę”. Bez wątpienia aplikacja Shazam jest najpopularniejsza wśród aplikacji do wyszukiwania utworów. Posiada trzypanelowy kuszący interfejs. A aplikacja jest niesamowicie szybka w rozpoznawaniu piosenek. Chociaż reklamy w bezpłatnej wersji są trochę denerwujące. Po zidentyfikowaniu utworu aplikacja na Androida oferuje różne opcje. Na przykład możesz odtworzyć fragment piosenki, obejrzeć jej wideo na YouTube, zaśpiewać do tekstu i wiele więcej. Aplikacja zawiera również wyskakujące narzędzie, które identyfikuje muzykę podczas korzystania z innych aplikacji. Następnie masz dostępną w trybie offline usługę Shazam, która automatycznie identyfikuje utwór, gdy użytkownik wróci do trybu online. Aplikacja Shazam może również identyfikować plakaty, czasopisma i filmy za pomocą aparatu, nie wspominając o wbudowanym czytniku kodów QR. Możesz także odkrywać listy utworów, aby zobaczyć, które utwory są popularne w twojej okolicy i stuknąć ikony aplikacji muzycznych, takich jak Spotify i Muzyka Google Play, aby słuchać całych utworów. Must have na każdym nowym telefonie!

SounHound to jedna z najpopularniejszych aplikacji do rozpoznawania muzyki.
Photo by Brett Jordan on Unsplash

Aplikacje do rozpoznawania muzyki: SoundHound

Sound Hound jest bardzo podobny do aplikacji do strumieniowego przesyłania muzyki. Oprócz identyfikacji muzyki aplikacja na Androida oferuje różne kategorie muzyczne do wyboru. W przeciwieństwie do Shazam odtwarza teledyski, a nie tylko muzykę. Aplikacja Sound Hound posiada również własnego asystenta piosenek. Powiedzenie „Ok Hound” umożliwia wyszukanie wykonawcy i odtwarzanie utworów. Zaskakujące jest to, że jest to jedyna najlepsza aplikacja do wyszukiwania utworów na rok 2020, która może zidentyfikować buczenie piosenki. Poza tym możesz wyświetlać teksty piosenek, łączyć się ze Spotify i kupować utwory w Google Play. Kolejną funkcją, która odróżnia Soundhound od innych identyfikatorów muzycznych, jest wersja internetowa, która wykorzystuje mikrofon komputera do rozpoznawania utworów.

Aplikacje do rozpoznawania muzyki: MusixMatch

W przeciwieństwie do innych aplikacji do wyszukiwania utworów i mediów, Musixmatch całkowicie koncentruje się na dostarczaniu tekstów i rozpoznawaniu piosenek. Niemniej jednak spisuje się znakomicie. Funkcja tekstów piosenek Musixmatch może wyświetlać teksty prawie wszystkich piosenek na świecie, a nawet pogrubiać słowa w czasie rzeczywistym, gdy utwór jest odtwarzany w tle. Ta aplikacja do wyszukiwania muzyki zawiera również przetłumaczoną wersję tekstów. Niestety, nie każda piosenka została przetłumaczona na różne języki. Możesz tworzyć fiszki z tekstami, np. cytowanie fragmentu utworu i udostępnianie go w mediach społecznościowych lub wrzucenie do aplikacji do notatek. Wersja premium MusicXmatch umożliwia synchronizację słowa po słowie podczas śpiewania piosenki, podobnie jak w aplikacjach muzycznych karaoke. Masz również opcję tekstów offline.

Większość aplikacji do rozpoznawania muzyki łatwo przeniesie cię do spotify.
Photo by Sara Kurfeß on Unsplash

Aplikacje do rozpoznawania muzyki: Google Now Playing

Google ma wiele ekscytujących sztuczek wyszukiwania, które czekają na ciebie. Jednym z nich jest wewnętrzna funkcja Google do rozpoznawania muzyki o Now Playing. Aby zidentyfikować utwory w Google, po prostu otwórz Asystenta Google lub powiedz – „OK Google”. Jeśli się spieszysz, dotknij ikony muzyki w prawym dolnym rogu, co przyspieszy rozpoznawanie muzyki. Rozpoznawanie muzyki Google nie zawiera żadnych list przebojów ani czegoś podobnego. To tylko prosty i prosty identyfikator utworu. Chociaż, gdy Google rozpozna utwór, zostaniesz poproszony o wyświetlenie wyników wyszukiwania, w których możesz poszukać tekstu, odtworzyć go w Spotify i YouTube itp. Najlepsze jest to, że nie musisz pobierać żadnej aplikacji do identyfikowania muzyki. Wstępnie zainstalowana aplikacja Google na smartfonie zrobi wszystko za Ciebie. Jeśli chcesz sprawdzić historię rozpoznawania utworów, możesz to zrobić w Ustawieniach Androida.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here