Szukasz kremu idealnego dla siebie, ale nie wiesz jaka jest różnica między kremem na dzień a kremem na noc? Główną różnicą między nimi jest ich konsystencja i skład. Krem na dzień to lżejszy krem ​​zawierający SPF (czynnik ochrony przeciwsłonecznej) i środki rozjaśniające, takie jak witamina C. Podczas gdy krem ​​na noc to bogatszy w składniki i cięższy krem, który zawiera aktywne składniki, takie jak retinol i kwas glikolowy.

Co to jest krem ​​na dzień?

Krem na dzień to produkt do pielęgnacji skóry, który nakłada się w ciągu dnia. Są przeznaczone dla ochrony naszej skóry przed słońcem i zanieczyszczeniami, takimi jak brud i kurz. Kremy na dzień są lekkie, nietłuste, mają rzadszą konsystencję i są łatwo wchłaniane przez skórę. Możesz nawet nakładać makijaż na krem ​​na dzień. Główną funkcją kremu na dzień jest nawilżenie skóry, nadanie jej miękkiego i gładkiego wyglądu. Często zawierają chociażby białka mleka. Ponieważ w ciągu dnia jesteś bardziej narażony na działanie promieni słonecznych, większość kremów na dzień zawiera SPF. Jednak ta zawartość SPF może nie wystarczyć, aby zapewnić odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Poza tym kremy na dzień zawierają substancje rozjaśniające skórę, takie jak witamina C czy kwas kojowy. Ale mają tendencję do wykluczania aktywnych składników, takich jak kwas glikolowy, alfa-hydroksykwasy lub retinol. Są to składniki, które mogą powodować podrażnienia pod wpływem słońca.

Krem na noc warto stosować w trakcie wieczornej rutyny - na zdjęciu kobieta w czarnej koszuli z białym ręcznikiem na włosach w łazience wciera krem w twarz.
Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Co to jest krem ​​na noc?

Krem na noc to krem ​​kosmetyczny, który nakłada się na twarz na noc. Kremy na noc mają gęstszą konsystencję niż kremy na dzień. Głęboko nawilżają twoją skórę podczas snu. Skóra najczęściej regeneruje się w nocy. Dlatego wiele kremów na noc często zawiera aktywne składniki, takie jak retinol i różne kwasy, które wspomagają odnowę komórek skóry. Te składniki mogą również pomóc zredukować drobne zmarszczki. Ponieważ w nocy nie występują uszkodzenia UV, kremy na noc nie zawierają składników SPF. Ponadto kremy na noc długo wchłaniają się przez skórę. Nakładanie kremu na noc to jeden z 10 kroków koreańskiej pielęgnacji.

Jaka jest więc różnica między kremem na dzień a kremem na noc?

Oba działają nawilżająco, ale różnią się składem i teksturą. Do kremów nawilżających na dzień często dodawano dodatkowe właściwości, takie jak filtry UVA / UVB i przeciwutleniacze. Często mają też znacznie jaśniejsze konsystencje, dzięki czemu lepiej leżą pod makijażem i filtrem SPF. Nocne kremy nawilżające są cięższe w konsystencji i bogatsze w składniki odżywcze. Często zawierają wyższe stężenia kwasu hialuronowego i mogą również zawierać retinol lub peptydy o właściwościach przeciwstarzeniowych.

Różnica między kremem na dzień a kremem na noc – potrzebujesz obu?

Różnica między kremem na dzień i kremem na noc jest zdecydowana, ale to, czy w rutynowej pielęgnacji skóry potrzebujesz obu środków nawilżających, zależy od innych używanych produktów. Jeśli rano stosujesz krem ​​przeciwsłoneczny, a wieczorem serum z retinoidami i kwasem hialuronowym, niekoniecznie musisz używać dwóch różnych środków nawilżających. Możesz po prostu użyć jednego kremu nawilżającego rano i wieczorem, aby uzyskać prostą funkcję nawilżenia skóry i wzmocnienia bariery ochronnej skóry. Z drugiej strony jeśli chcesz mieć prostą pielęgnację skóry, możesz użyć dwóch środków nawilżających i być może pominąć niektóre z serum.

Jak ustalić, który krem ​​nawilżający jest dla Ciebie najlepszy?

Podobnie jak w przypadku większości produktów do pielęgnacji skóry, podejście uniwersalne nie ma zastosowania. Ogólna zasada jest taka, że ​​cięższe kremy mogą wysuszać skórę, kremy o średniej gęstości są najlepsze dla skóry normalnej i mieszanej, a lekkie działają dobrze na skórę tłustą.

Dobór kremu na dzień zależy od stanu naszej cery. Najlepiej nie kierować sie ogólnymi zasadami. Na zdjeciu kobieta w szlafroku z kremem w dłoni.
Zdjęcie autorstwa Sora Shimazaki z Pexels

Różne kremy do różnych typów cery

W przypadku skóry wrażliwej wybierz bezzapachowy i hipoalergiczny krem ​​nawilżający, który zmniejszy podrażnienia. Środki nawilżające zawierające niacynamid (witaminę B3) lub aloes mogą pomóc ukoić wrażliwą skórę.  W przypadku skóry ze skłonnością do trądziku stosowanie beztłuszczowych lekkich środków nawilżających może zmniejszyć ryzyko zablokowania porów. Te zawierające alfa-hydroksykwasy lub niacynamid mogą również pomóc w przypadku skóry skłonnej do trądziku. W przypadku skóry odwodnionej należy uzupełnić wodę, a składniki, takie jak gliceryna i kwas hialuronowy, mogą pomóc przyciągnąć wodę do skóry z otaczającego środowiska. W przypadku skóry mieszanej możesz użyć lekkich kremów nawilżających. Jednak nałóż dodatkową ilość tego samego kremu nawilżającego lub cięższej formuły na bardziej suche obszary skóry.

Różnice między kremem na dzień i kremem na noc – podsumowanie

Główną różnicą między kremem na dzień a kremem na noc jest ich konsystencja i skład. Krem na dzień to lżejszy krem ​​zawierający SPF i środki rozjaśniające, takie jak witamina C, podczas gdy krem ​​na noc jest bogatszym w składniki i cięższym kremem, który zawiera aktywne składniki, takie jak retinol i kwas glikolowy.

1 KOMENTARZ

  1. […] Główną cechą mleka koziego jest jego drobnocząsteczkowa struktura, która pozwala na łatwiejsze wejście w naszą barierę skórną. Bogate w witaminy przeciwutleniające, minerały, aminokwasy, proteiny (beta-kazeina) i trójglicerydy o krótkich łańcuchach (kwas kaprynowy, kapronowy i kaprylowy). Pomaga zachować nawilżenie skóry i odbudować film hydrolipidowy. Coraz częściej można także znaleźć kosmetyki z mleka koziego, jak kremy na dzień lub kremy na noc. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here