Zawsze jest tak, że zabieg pojawia się najpierw jako nowość w gabinetach kosmetycznych, bo pomimo tego, że jest sprawdzony wymaga specjalistycznego sprzętu i doświadczenia. Z czasem jednak dzięki jego popularności pojawiają się jego odmiany, które można wykonać w domu. Takim zabiegiem jest właśnie mezoterapia igłowa.

Skuteczna walka ze zmarszczkami – mezoterapia igłowa

Z wiekiem pojawiają się widoczne zmarszczki. Jest to efekt zaniku kolagenu w skórze. Istnieje jednak skuteczna metoda walki ze zmarszczkami – mezoterapia igłowa. Zmarszczki są wynikiem utraty jędrności skóry. Po 25 roku życia organizm ludzki zaczyna wytwarzać mniej kolagenu niż zużywa. W ten sposób powstają niedobory powodujące zmarszczki, mniejszą one elastyczność skóry i powodują wypadanie włosów. Można z tym jednak walczyć. Mezoterapia igłowa to zabieg polegający dostarczeniu do głębokich warstw skóry odpowiednio dobranych mieszanin substancji leczniczych, odżywczych, odmładzających i aktywujących. Wykonywany jest specjalnym urządzeniem z bardzo cienką igłą. Jest to zabieg wymagający niezwykłej precyzji, ale dzięki najnowszym urządzeniom jesteśmy w stanie wykonać go w domu!

Mezoterapia bezigłowa to zabieg wykonywany specjalistycznym sprzętem w gabinecie kosmetycznym - na zdjęciu rolki do zabiegu.
Obraz maleni ferrari z Pixabay

Skuteczna regeneracja skóry – mezoterapia bezigłowa

W walce ze starzeniem się skóry wykorzystuje się najnowsze osiągnięcia medycyny. Jednym z nich jest głębokie wprowadzenie składników aktywnych pod skórę w celu jej odmłodzenia. Najnowszą metodą skutecznej regeneracji skóry jest mezoterapia bezigłowa. Mezoterapia igłowa wykorzystuje igły o małej średnicy do wprowadzania pod skórę mieszanin odżywczych. Jest to zabieg inwazyjny i obarczony pewnym ryzykiem. W mezoterapii bezigłowej igły zastąpiono zjawiskiem fizycznym zachodzącym w błonach komórkowych oraz warstwie rogowej naskórka, czyli elektroporacją. Zabieg wykorzystuje wysokonapięciowy, jednokierunkowy prąd pulsacyjny o częstotliwości radiowej, który ułatwia penetrację środków przez skórę bez jej przekłuwania. Odbywa się to poprzez mikromasaż przy użyciu ultradźwięków i elektryczności. Niestety jest to zabieg wymagający specjalistycznego sprzętu i wiedzy, dlatego jeśli chcemy z niego skorzystać najlepiej udać się do salonu kosmetycznego.

Mezoterapia igłowa w domu – jak wybrać roller?

Aby wykonać zabieg mezoterapii igłowej konieczne jest zainwestowanie w specjalistyczny roller do mezoterapii. Najlepiej zacząć od najkrótszej dostępnej na rynku igły, czyli 0,2 mm. Dzięki temu będziesz mogła sprawdzić swoją reakcję na bolesność zabiegu i zobaczyć, jak Twoja skóra reaguje na mezoterapię. Po kilku zabiegach możesz zdecydować się na wydłużenie igieł.

Roller do mezoterapii igłowej wykonywanej w domu. Na rynku pojawiają sie coraz nowsze modele.
Obraz Ilona Pokallo z Pixabay

Czy mezoterapia igłowa powoduje krwawienie?

Podczas mezoterapii krew może pojawić się w przypadku bardzo cienkiej skóry lub stosowania długich igieł. Krew pojawia się sporadycznie podczas mezoterapii domowej, dlatego nie należy się jej obawiać. Jeśli jednak pojawi się krwawienie, użyj jej do wampirzego liftingu! Wetrzyj kropelki krwi w skórę i poczekaj, aż wyschnie. Jeśli natomiast u osoby ze skórą naczynkową pojawiła się krew, oznacza to, że nie należy na niej wykonywać zabiegu!

Jak wykonać mezoterapię igłową w domu?

Zabieg mezoterapii rozpocznij od dokładnego demakijażu. Przed zabiegiem warto też wykonać peeling – pozbycie się martwego naskórka zwiększy zdolność skóry do wchłaniania preparatów kosmetycznych. Są to dwa pierwsze kroki z 10 kroków koreańskiej pielęgnacji. Po odpowiednim przygotowaniu skóry do zabiegu można przystąpić do rolowania. Warto skorzystać z profesjonalnego rollera do mezoterapii igłowej. Gdy masowana część skóry zaczerwieni się, przejdź do następnej. Roller należy przesuwać delikatnymi, ale zdecydowanymi ruchami poziomymi, pionowymi i ukośnymi. Pamiętaj o dezynfekcji wałka po i  przed każdym zabiegiem. Na koniec warto też założyć maskę w płachcie, która pomoże skórze zregenerować się i wrócić do normy. Jak często należy wykonywać mezoterapię w domu? Nie częściej niż raz w tygodniu. Najlepiej co dwa tygodnie. Między zabiegami skóra powinna mieć wystarczająco dużo czasu na regenerację, aby mogła się odbudować.

Jakie są przeciwwskazania do mezoterapii igłowej?

Chociaż mezoterapia igłowa jest zabiegiem regenerującym, niestety nie można jej wykonać na każdym typie skóry. Nie powinny jej wykonywać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Mezoterapii nie mogą stosować też osoby chore na cukrzycę, opryszczkę, infekcje skóry, stany zapalne czy alergie na składniki zawarte w preparatach. Warto skonsultować się z lekarzem również w przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych i nowotworów.

1 KOMENTARZ

  1. […] Może Ci się wydawać, że codzienne powtarzanie całych 10 kroków koreańskiej pielęgnacji, to marnotrawstwo czasu i pieniędzy. Co jeśli zdradzę Ci sekret, że w sumie połowę z nich już robisz? Pierwsze kroki skupiają się bowiem na codziennym oczyszczaniu i pielęgnacji skóry twarzy. Każdego dnia powtarzasz je mimowolnie, zmywając makijaż czy nakładając krem na noc. Część kroków można wykonywać co drugi – trzeci dzień, a niektóre wystarczy raz w tygodniu! Pielęgnację koreańską można zawsze uzupełnić o profesjonalne zabiegi przeciwzmarszczkowe, jak mezoterapię igłową. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here